زندگینامه عبدالرشید فرهمند

داکتر عبدالرشید فرهمند فرزند غلام سخی صداقت در سال ۱۳۷۵ هـ ش در یک خانواده روشنفکر و علم دوست در قریه وگیر/تمزان، ولسوالی گیزاب ولایت ارزگان تولد شد.

وی دوره ابتداییه و لیسه خویش را در سال ۱۳۹۳ هـ ش در لیسه سید جمال الدین افغان به اتمام رسانید و در سال ۱۳۹۵ هـ ش وارد دیپارتمنت طب معالجوی پوهنتون خاتم النبیین (ص) گردید. بنا بر شوق و انگیزه‌ای که داشت از همان اوایل شروع پوهنتون، وارد کار در شفاخانه‌های ذیل گردید:

  • اولین دوره کاری خویش را در شفاخانه عتیق الله امرخیل به عنوان ستاژر آغاز نمود، که بعد از گذشت زمان از تاریخ ۱۱/۰۴/۲۰۱۸ الی ۱۹/۰۱/۲۰۱۹  به‌ صورت رسمی به عنوان نرس در بخش جراحی و از تاریخ ۲۰/۰۱/۲۰۱۹  الی ۱۹/۰۱/۲۰۲۰ به عنوان آمر دیپارتمنت نرسینگ این شفاخانه ایفای وظیفه نمود.
  • وی دومین تجربه کاری خویش را در شفاخانه معالجوی اسلامی حکمت از تاریخ ۲۱/۰۷/۲۰۲۰ الی ۳۰/۱۱/۲۰۲۰ به عنوان آمر دیپارتمنت نرسینگ در شفاخانه مذکور سپری نمود.
  • سومین دوره کاری خویش را از تاریخ ۱۵/۰۱/۲۰۲۱ الی ۲۵/۰۶/۲۰۲۱ در کلینیک سراپا انبیا به عنوان آمر عمومی کلینیک سپری نمود.

بر علاوه انجام وظیفه در بخش صحی و تحصیل؛ علاقه زیادی به تهیه و ترتیب کتاب برای همقطاران و نسل آینده خویش داشت، که اولین کتاب خویش را تحت نام “آماده‌گی امتحان تخصص” با همکاری محصلین برتر پوهنتون خاتم النبیین (ص) در اوایل سال ۱۴۰۰ به چاپ رساند و دومین کتاب را نیز تحت نام “آماده‌گی تخصص عفت” با همکاری محصلین پوهنتون کاتب تهیه کرد، که بنا بر تحولات اخیر کشور از چاپ باز ماند.

کلینیک دیوان‌بیگی به اطلاع تمام هموطنان عزیز می‌رساند که داکتر عبدالرشید فرهمند تمام واقعات جراحی صغیره و ختنه را با مدرن‌ترین دستگاه‌های روز، بدون خونریزی و کوک در این کلینیک با مشوره متخصص داخله اطفال انجام دهد.

تایم کاری: از شنبه الی پنج شنبه، از ساعت ۸ صبح الی ۴ بعد از ظهر.

Leave a Comment

ستاسو برېښناليک به نه خپريږي. غوښتى ځایونه په نښه شوي *

Scroll to Top